TESLİMAT

TESLİMAT

Satın aldığınız ürün, sipariş sırasında belirttiğiniz tercihleriniz doğrultusunda size özel olarak hazırlanır. Belirteceğiniz adrese güvenli olarak teslim edilir. Siparişiniz, kargo firması tarafından size teslim edilene kadar Çiçek Malzeme güvencesi altındadır.

Siparişiniz kargo firmasına stoğumuzda olan ürünler için 1-2 iş günü, tedarik edilmesi gereken ürünler için 3-4 iş günü içerisinde teslim edilir.

Hazırlanan siparişler, kargo firmasına Cumartesi, Pazar, resmi tatil ve bayram günleri dışında teslim edilmektedir.

Kargo firması Pazar, resmi tatil ve bayram günleri teslimat yapmamaktadır.

Siparişiniz kargo firmasına teslim edildiğinde e-posta ve SMS ile bilgilendirilirsiniz.

Teslimat adresinde alıcının bulunamaması halinde, kargo firması ziyaret ihbar notu bırakmaktadır. Bu durumda alıcının 3 gün içinde kargo firmasıyla irtibata geçmesi gerekmektedir. Aksi halde kargo firması paketi Cicekmalzeme.com’a geri getirir.

İADE

Ürün iadesi işlemlerinde, 4822 Sayılı Kanun ile Değişik 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun şartları uygulanır. Alıcılar, 14 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Bu hakkı kullanılabilmek için, cayma kararınızı Cicekmalzeme.com’a 14 gün içerisinde bildirmeniz gerekmektedir.

Cicekmalzeme.com’dan onay alınmadan iade işlemini gerçekleştirmeniz durumunda, iade işleminiz kabul edilmeyerek gönderiniz teslim alınmayacaktır.

İade etmek istediğiniz siparişlerinizin, size gönderilen şekliyle, ürün, fatura, irsaliye, ürün kutusu, ambalajı ve diğer tüm evrak ve materyallerin, eksiksiz olarak, size bildireceğimiz adrese gönderilmesi gerekmektedir. İade gönderimi sırasında, kargo firmalarından, ya da iade işlemini gerçekleştiren müşteriden kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren müşteriye aittir.

Fatura aslı gönderilmeyen ürünlerin KDV’si ve varsa diğer yasal yükümlülükleri iade edilmez.

İade alındıktan sonra, iade şartlarının yerine getirilip getirilmediği tarafımızdan incelenir. İade onaylanırsa, 7 gün içinde ürünlerin bedeli sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse, kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse, banka hesabına kargo ücretleri düşülerek iade edilir.